czwartek, 19 stycznia 2012

Dzielmy się tym, co nasze (;

Dzielmy się tym, co nasze, czyli przynoszę do Was moją tak wyczekiwaną prezentację PREZI ;D
Proste, bo proste ale chwilkę poświęcić można. Iluzje optyczne, niektóre potrafią zdziwić!


poniedziałek, 16 stycznia 2012

Dlaczego starsi ludzie są szczęśliwsi?

Z reguły możemy zauważyć, że starsi ludzie są znacznie bardziej szczęśliwi niż młodsi. Dlaczego tak się dzieje? Otóż niektórzy psychologowie twierdzą, że ma to związek z zapamiętywaniem dobrych wspomnień i wypieranie złych. Istnieje również założenie, że jest to pewnego rodzaju sposób na regulację ich własnych emocji.
Tak jak mówi psycholog Derek M, Isaacowitz z Northeastern University jest wiele teorii o dobrze i zróżnicowaniu wiekowym jeśli chodzi o poziom ludzkiego szczęścia, jednak wiele z przeprowadzonych badań nie wskazuje żadnych dokładnych rozwiązań tego fenomenu.

Więcej na temat szczęścia dowiedzieć możecie się z: http://www.sciencedaily.com/releases/2012/01/120106135950.htm



niedziela, 8 stycznia 2012

Morskie ślimaki pomagają naukowcom w odkrywaniu tajemnic ludzkiej pamięci

Niesamowite porównanie - Aplysia californica versus Homo sapiens sapiens. Okazuje się jednak, że mięczak używany przez naukowców do badań nad mózgiem ma sporo wspólnego z wieloma gatunkami, również ludzkim.Założeniem badań było wykrycie czasu, w którym mózg jest najbardziej podatny na przyjmowanie wiedzy w konkretnych zaplanowanych lekcjach. Rezultatem był widoczny postęp w nauce.

Więcej cudów i dziwów na temat badań nad ślimakiem morskim w poniższym artykule: http://www.sciencedaily.com/releases/2011/12/111227093103.htm



czwartek, 5 stycznia 2012

Efekt Lucyfera, czyli jak dobrzy ludzie stają się źli

W swojej ostatniej książce, Philip Zimbardo "Efekt Lucyfera" stara się zrozumieć jak dobrzy ludzie stają się źli i czynią złe uczynki. W wykładzie, który zobaczycie na dole tego posta można usłyszeć jak Zimbardo mówi o swoim zaangażowaniu jako świadka-eksperta od grypy defensywnej w  Abu Ghraib. Przedstawia również wiele naukowo psychologicznych faktów i badań na temat transformacji zachowań ludzi w Iraku. Tak więc nietrudno zauważyć, że główne pole zainteresowań dotyczyć będzie krajów Wschodu.
Polecam obejrzenie i wysłuchanie wykładu. Jestem pewna, że wiele lub choćby niektóre z obrazów, jakie tam zobaczycie zaskoczą Was.


http://mitworld.mit.edu/video/459